Jsme tu pro Vás a Vaše čtyřnohé miláčky. Rádi jim u nás nabídneme ustájení. Celoroční, nebo na trénink, vaši nebo jejich dovolenou. Pro klisničky i hřebečky po odstavu tady máme spoustu kamarádů.
Těšíme se na vás, a věříme, že jízda na koni u nás bude pro Vás přínosem a příjemným zážitkem!
Na začátku výcviku považujeme za důležité dobře pochopit, jak kůň myslí a jak pracuje jeho tělo. Potom je to otázka sledování koně všemi smysly. To znamená pozorovat mimiku koně, vnímat napětí jeho svalů, poslouchat jeho dech a cítit jeho přítomnost, jeho myšlenky a emoce. V mysli jezdce nesmí být kůň nikdy nepřítelem, kterého je třeba přemoct, porazit a obelstít. To je vždy špatně a vede to k velmi napjatému vztahu s koněm. Místo toho by měl být jezdec naplněn ochotou koni pomoct, aby pochopil, co po něm jezdec požaduje, aby splnil svůj úkol co nejlépe a co nejúčinněji.
Aby byl jezdec schopen slyšet, co mu kůň říká, musí být fyzicky i psychicky vyvážený a uvolněný, ale také soustředěný, protože pouze uvolněné tělo může dobře vnímat koně. Rovnováha je v každém ohledu tou nejdůležitější věcí pro koně i jezdce, protože nevybalancované tělo je vždy více či méně ztuhlé a napjaté. Ztuhlé, tvrdé svaly nic necítí. Nevybalancovaný jezdec se bude vždy křečovitě držet rukama a nohama ze strachu, že spadne. Proto se na začátku výcviku věnujeme nejvíce rovnováze a nácviku správného sedu jezdce, a až po dosažení vyhovující úrovně, je možno pokračovat dále na vlastní práci s koněm.
Inspiraci a poučení hledáme především v cestě klasického ježdění, drezurní práce je pro nás základem pro všechny ostatní disciplíny, ať už parkúr nebo rodeo a práce s dobytkem. Velmi zajímavé myšlenky jsme našli i učitelů horsemanshipu. Bohužel je tato metoda v Čechách příliš často propagovaná špatným směrem. Naším cílem není hraní s koněm ve volnosti, show, ani jízda bez sedla a uzdy. Chceme prostě jen jezdit na bezpečném, zdravém, spokojeném koni, kterému dokážeme srozumitelně sdělit své požadavky a je jedno v jakém sedle či s jakým sportovním zaměřením.