Rozvoz masa

Vážení zákazníci,

vzhledem k tomu, že rozvoz masa se stal nerentabilním, musíme ho z ekonomických důvodů ukončit.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň.

Stejně kvalitní maso můžete zakoupit u partnerské farmy

http://www.stateknetechovice.cz/…a/nase-maso/Kalendář akcí

<< Září 2020>>
Po Út St Čt So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

- Aktuality farmářské výrobky
- Aktuality z ranče

 

 

Jarní vyhánění dobytka

8.5.2020

Každý den přináší nová a nová omezení našich životů tak, abychom uhájili život sám. Ale pokud bude náš svět existovat, tak 8.5. vyženeme dobytek na jarní pastvu. Není to „pouhá“ show. Je to součást našeho života. Snad budeme moct přivítat i diváky. Pokud to možné nebude, tak vám pošleme aspoň záznam. Život nakonec vždycky zvítězí.

Jedním z nejdůležitějších svátků v životě pastevce je vyhnání dobytka na první jarní pastvu. My vyháníme tradičně osmého května. Jako malá jsem se dívala na Osadu havranů, krásný český film. Po dlouhé zimě, kdy hlad číhal na lidi i zvířata na každém kroku, pouštěli berana s rohy obalenými kvítím, na jarní trávu. Krásně zahráli radost z jara, z nového života. Tenkrát jsem si jako dítě přála takovou slavnost pořádat. Přijeďte si ji se mnou užít . Akce se koná už od deseti ráno, aby telátka neběžela v poledním slunci. Kdo si přivstane, uvidí telátka jak běží na první pastvu ve svém životě. Letos to vypadá, že uvidíte nejen Jimmy Maguru, ale i Jimmy Maguru juniora. Country tance, cowboys, buckaroo….to vše a mnohem víc. Tak přijeďte do Hoslovic slavit mír, jaro, zrození nového života a letní vítr. Že nevíte, jaký je rozdíl jaký je rozdíl mezi cowboys a buckaroo? No, o důvod víc přijet. Do komentářů pod fotky z minulých ročníků kdosi moudrý napsal, že je to konečně správná akce. Lidé jsou v ohradách a krávy venku. To se nedá zažít jen tak někde, na to musíte přijet do Hoslovic.

Stříhání oveček

Možná se jednoho dne dostane i na to, že budeme vyhánět takhle slavnostně nejen krávy, ale i ovce. Do toho dne je ale dlouhá cesta …a tak pro vás pravidelně na vyhánění připravujeme alespoň ukázku stříhání ovcí, přijíždí soused Vašek Vlček a vy máte možnost uvidět, co se jen tak nevidí.

Zpět na Archiv
TOPlist