Rozvoz masa

Vážení zákazníci,

rozvoz masa z Hoslovic čeká úplně nová etapa. Informace zveřejníme na finálovém rodeu 18.9.2021 a hned po té se to z našich stránek dozvíte všichni.Kalendář akcí

<< Prosinec 2023>>
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

- Aktuality farmářské výrobky
- Aktuality z ranče

 

 

Jarní vyhánění dobytka 2021

8.5.2021

Jedním z nejdůležitějších svátků v životě pastevce je vyhnání dobytka na první jarní pastvu. My vyháníme tradičně osmého května. Jako malá jsem se dívala na Osadu havranů, krásný český film. Po dlouhé zimě, kdy hlad číhal na lidi i zvířata na každém kroku, pouštěli berana s rohy obalenými kvítím, na jarní trávu. Krásně zahráli radost z jara, z nového života. Tenkrát jsem si jako dítě přála takovou slavnost pořádat. A vidíte, budeme ji pořádat už po sedmnácté. Tak pokud to covid situace dovolí, tak se na nás přijeďte podívat. Telátka už se rodí a vy uvidíte, až prvně ve svém životě poběží z farmy na pastviny. Vstupné: dospělí 80,– Kč děti 20,– Kč

Hlavní atrakcí vyhánění je samozřejmě skutečné vyhnání stáda krav na jarní pastvu. Kdo to chce vidět, musí přijít hned v deset ráno. Po vyhnání stáda uvidíte ukázku stříhání oveček. To také patří mezi jarní povinnosti pastevců. Mezi tím se cowboys vrátí od stáda. Na našem ranči se tradičně jezdí rodeo, ale na vyhánění přijíždějí nejen rodeoví jezdci, ale i jezdci vyznávající tradici buckaroo. Liší se oblečením, tvarem klobouku, užděním.

Samozřejmě nebudou chybět ani ukázky jezdeckého umění od našeho jezdeckého klubu, malých i velkých dětí. Show Jimmyho Magury a Štěpána Musila, možnost naučit se, či lépe řečeno vyzkoušet si házení lasem, plstění vlny a další pastevecké radovánky.

Hned po vyhnání stáda na pastvinu se můžete podívat na stříhání oveček. Tím vznikne čas pro kovboje, aby se v klidu vrátili na farmu a vy zatím uvidíte, jak z oveček odpadává vlna a můžou se také těšit na léto a sluníčko.

Na jihu Čech je všechno „country“, jak říkaval Michal Tučný. Těšit se můžete i na malé country tanečníky a hlavně tanečnice.

Zpět na Archiv